Holowanie i transport lawetą

Większość kierowców przynajmniej raz w życiu była narażona na niedogodności wynikające z awarii samochodu w drodze lub kolizji co oznaczało holowanie na lawecie.

Wypadek lub awaria może przydarzyć się każdemu kierowcy, ale warto wówczas zminimalizować niedogodności korzystając z usług naszej firmy.

Nasza wiedza i doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt i indywidualne podejście w każdej sytuacji pozwala w najbezpieczniejszy sposób przetransportować pojazd wymagający profesjonalnego holowania.

Transportujemy samochody z uszkodzonym zawieszeniem, sportowe z niskim podwoziem, zabytkowe wymagające szczególnej ostrożności. Nasi pracownicy zwracają baczną uwagę na bezpieczeństwo powierzonego auta. Za każdym razem samochód jest odpowiednio zamocowany i zabezpieczony do transportu. Wszystkie samochody holowane przez lawety naszej firmy są ubezpieczone.


Auto zastępcze i likwidacja szkody

Kierowcom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych lub kolizjach drogowych oferujemy kompleksową pomoc w likwidacji szkody. Zaczynamy od pomocy na miejscu kolizji i odholowaniu uszkodzonego pojazdu do miejsca naprawy lub na parking strzeżony. Następnie dostarczamy samochód zastępczy, który użytkowany jest przez poszkodowanego kierowcę podczas trwania likwidacji szkody. W tym samym czasie zajmujemy się zgłoszeniem sprawy do ubezpieczyciela i rozpoczęciem procesu naprawy pojazdu.

Nasi Klienci nie muszą zajmować się żadnymi formalnościami, cały proces obsługiwany jest przez naszą firmę i odbywa się bezpłatnie i bezgotówkowo. Po zakończeniu naprawy pojazdu i zlikwidowaniu szkody dostarczamy naprawione auto do Klienta.


Pomoc na drodze

Kolizja drogowa to stresujące przeżycie, nagła awaria samochodu lub uszkodzenie auta uniemożliwiające dalszą podróż to sytuacja, w której nasza pomoc drogowa wybawi od kłopotu i jak najszybciej usprawni auto lub odholuje do serwisu bądź pod wskazany adres. Nasze doświadczenie pozwoli szybko ocenić zakres działań i tym samym podjąć odpowiednie środki na drodze. Pomoc nie zawsze musi oznaczać odholowanie samochodu do warsztatu. Zdarzają się usterki, które można naprawić na miejscu awarii co pozwala szybko rozwiązać kłopot i obniżyć koszty.

Częstym przypadkiem, w którym nasi pracownicy udzielają pomocy na drodze jest wymiana koła z przyczyny uszkodzonej opony. Kolejnym przykładem pomocy na drodze jest sytuacja rozładowanego akumulatora. Usługa awaryjnego odpalania nasza firma świadczy najczęściej w okresie zimowym. Również w sytuacji braku paliwa nasza pomoc okaże się skuteczna. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy, podać rodzaj i ilość potrzebnego paliwa, a pomoc w najszybszym czasie je dostarczy. Przy pomocy wyspecjalizowanego sprzętu nasza pomoc drogowa usunie auto z rowu lub zakopane w błocie, zaspie śnieżnej. Usługi przeprowadzane są przez wykwalifikowany personel, a miejsce awarii jest odpowiednio zabezpieczone.


Bezpieczeństwo na miejscu awarii

Każdy, kto choć raz doświadczył awarii samochodu na drodze, wie jak bardzo jest to stresująca sytuacja. Bez względu na przyczynę usterki należy pamiętać, aby zadbać o szczególną ostrożność, dzięki której nie narazimy na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Jeżeli to możliwe należy zatrzymać pojazd na pasie awaryjnym lub poboczu bądź jak najbliżej prawej krawędzi jezdni. Postój na drodze należy zasygnalizować poprzez włączenie świateł awaryjnych i ustawienie za samochodem trójkąta ostrzegawczego – na autostradzie w odległości 100 metrów od pojazdu, w terenie niezabudowanym w odległości 30-50 metrów, a w terenie zabudowanym w odległości 1 metra za pojazdem. W takich sytuacjach warto również pamiętać o zastosowaniu kamizelki odblaskowej oraz o tym, żeby wysiadać prawą stroną i nie przebywać na jezdni bez potrzeby tylko zejść na pobocze lub za barierki. Po zabezpieczeniu miejsca awarii w ten sposób, możemy skontaktować się z pomocą drogową.


Zapraszamy do kontaktu, z miłą chęcią udzielimy pomocy!

Profesjonalne holowanie Wrocław i okolice, pomoc-drogowa-wroclaw24.pl